Spisu treści:

21-letni Yorkshireman robi swój oczekiwany skok na WorldTour

Grenadierzy Ineos podpisali kontrakt z multidyscyplinarną gwiazdą kolarską Tomem Pidcockiem.

Według The Telegraph, 21-latek podpisał od dawna słyszaną umowę, aby dołączyć do brytyjskiego zespołu WorldTour na rok 2021 w ramach procesu odbudowy dla menedżera zespołu Dave'a Brailsforda.

Plotki krążyły od dawna, że Pidcock był pożądanym zawodnikiem wielu zespołów WorldTour, w tym Deceuninck-QuickStep, ale to brytyjska drużyna zdobyła jego podpis. Oczekuje się, że oficjalne oświadczenie może zostać ogłoszone przez Brailsford i Grenadierów Ineos już w poniedziałek.

Urodzony w Yorkshire kolarz zrobił wrażenie w kolarstwie górskim, przełajowym i na szosie, zdobywając wiele tytułów mistrza świata w różnych dyscyplinach.

W lutym tego roku Pidcock zajął drugie miejsce w swoim debiucie w elitarnych mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym, za Mathieu van der Poelem. Ostatnio odniósł swoje największe dotychczasowe zwycięstwo na szosie, Giro d'Italia do lat 23, odnosząc trzy zwycięstwa etapowe na trasie dla Trinty Racing Team.

Pidcock wygrał również wcześniej wyścig Paris-Roubaix Espoirs oraz próbę czasową Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku.

Zainteresowania Pidcocka prawdopodobnie zwrócą się teraz głównie na drogę, gdy dołączy do Grenadierów Ineos jako część nowej generacji młodych brytyjskich talentów w zespole.

Wraz z Pidcockiem pojawią się tacy jak Ethan Hayter i Tao Geoghegan Hart, którzy prawdopodobnie stworzą młody brytyjski kręgosłup zespołu po odejściu siedmiokrotnego mistrza Grand Tour Chrisa Froome.

Następną kolejką Pidcocka są Mistrzostwa Świata w wyścigach szosowych elity mężczyzn, w których młody zawodnik poprowadzi Wielką Brytanię na torze Imola w niedzielę 27 września. Pidcock został wybrany do elitarnego zespołu, ponieważ wyścig do lat 23 został odwołany w wyniku trwającej pandemii koronawirusa.