Rohan Dennis zdobywa hat-tricka w australijskiej jeździe na czas

Spisu treści:

Trzeci z rzędu tytuł wywalczony dla Dennisa w dominującym występie, Garfoot zachowuje tytuł kobiet

Rohan Dennis (BMC Racing) zdobył hat-tricka w jeździe na czas w mistrzostwach Australii z dominującym wynikiem, dzięki któremu ukończył 1 minutę i 8 sekund przed rywalami.

Specjalista w jeździe na czas przyczynił się do zwycięstwa, dystansując drugie miejsce Luke'a Durbridge'a (Mitchelton-Scott) o ponad minutę i dając 1 minutę 44 sekundy przed kolegą z drużyny Richie Porte, który zajął podium.

Dennis osiągnął średnią niewiarygodną 47,9 km/h na trasie o długości 40,9 km w Ballarat, kończąc z niepokonanym czasem 51:14.

Australijczyk z Południowej Australii bez wątpienia będzie zadowolony ze swojej formy, gdy weźmie udział w wyścigu szosowym w ten weekend, a następnie w pierwszym wyścigu WorldTour roku, Tour Down Under, wyścigu, który Dennis wcześniej wygrał w 2015 roku.

Przemawiając na mecie, 27-latek był niedoceniany podczas swojej uroczystości, choć dumny z tego, że poradził sobie z trudną konkurencją i zdobył trzecią koszulkę.

'Jestem w Europie o wiele dłużej i głównym zmartwieniem było dla mnie upał i to, jak sobie dzisiaj poradzę. Tak więc cieszę się, że poradziłem sobie całkiem nieźle i wróciłem do domu ze zwycięstwem – powiedział.

'Przybyć tutaj, wygrać i nosić koszulkę przez resztę roku to zaszczyt. Ciężko jest wygrać, jak widać z takimi facetami jak Richie Porte, Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) i Miles Scotson, który z każdym rokiem jest coraz lepszy.”

Mimo tego, że był byłym mistrzem, Richie Porte bez wątpienia będzie zadowolony z brązowego medalu. Po straszliwym wypadku na zeszłorocznym Tour de France Tasmanczyk miał ograniczoną jazdę, ponieważ jest to jego pierwsza jazda na czas od czasu tego niefortunnego wyścigu.

Porte opowiedział o swojej uldze, że w końcu będzie mógł ponownie ścigać się na pełnych obrotach, zanim nie mógł się doczekać wyścigu drogowego z nowymi kolegami z drużyny.

'Minęło dużo czasu, odkąd naprawdę ciężko się ścigałem, a dziś był taki ciężki dzień. To był trudny tor w najlepszych momentach, ale przy tym upale był to miły, mały hit. Podium było wielkim celem i był to dla mnie dobry wynik – powiedział Porte.

'Jazda na czas była dobrym pokazem formy dla nas [BMC Racing], gdy w niedzielę wyruszyliśmy na wyścig uliczny i nie mogę się doczekać ścigania się z Simonem Gerransem zamiast przeciwko niemu.'

W kategorii kobiet Katrin Garfoot naśladowała Dennisa, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w jeździe na czas.

36-latek zmiótł pole startując 2 minuty 29 sekund przed najbliższą rywalką Lucy Kennedy. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata z 2017 roku będzie chciała zachować w ten weekend tytuł szosowy, co byłoby historycznym osiągnięciem typu double-double.