Rohan Dennis awansował do tytułu mistrza Australii w jeździe na czas w debiucie Team Ineos

Spisu treści:

Luke Dubridge z Mithelton-Scott broni tytułu w imponujący sposób

Rohan Dennis rozpoczął karierę w Team Ineos, zajmując drugie miejsce za Lukiem Durbridgeem z Mitchelton-Scott podczas Mistrzostw Australii w jeździe na czas w Ballarat w stanie Wiktoria.

Mistrz świata został po raz drugi z rzędu awansowany do tytułu przez firmę Durbridge, która pokonała trasę 37,5 km w czasie 46 minut 19 sekund.

Durbridge zdołał znaleźć 18 sekund na Dennis na całej trasie, zdobywając swój czwarty tytuł w karierze w jeździe na czas.

Nastąpiło to po zaciętym wyścigu na torze, na którym dwóch zawodników dzieliło zaledwie trzy dziesiąte sekundy podczas kontroli czasu do połowy. Durbridge był jednak w stanie wrzucić wyższy bieg na ostatnich etapach, by ostatecznie przekroczyć linię mety, odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

Nowy kontrakt z Jumbo-Visma, Chris Harper, stanął na podium, aczkolwiek w czasie 1 minuty 52 sekundy dryfując od Durbridge, aby ukończyć w pierwszej trójce całego WorldTour.

W zawodach kobiet 19-letnia Sarah Gigante z Tibco-SVB odniosła imponujące zwycięstwo w kategoriach elity i poniżej 23 lat, pokonując zawodniczki WorldTour Grace Brown i Amandę Spratt do pierwszego tytułu elity.

Gigante pokonał Browna o dziewięć sekund na 28,6-kilometrowym torze, a Emily Herfoss zakończyła podium zaledwie jedną sekundę na Brown. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Spratt, który traci kolejne 31 sekund.

Te wyniki jazdy na czas to pierwszy przedsmak ważnych wiadomości wyścigowych od przełomu Nowego Roku. Następne będą wyścigi etapowe Tour Down Under kobiet i mężczyzn, które rozpoczną się odpowiednio 16 i 21 stycznia w Adelajdzie.

Jednakże przebieg tych wyścigów był kwestionowany przez niektóre części społeczności rowerowej, biorąc pod uwagę obecny kryzys spowodowany pożarem, który ogarnął dużą część Australii.

Od początku września pożary pochłonęły życie 25 osób i setki milionów zwierząt, niszcząc przy tym 2000 domów.