Trzy złote dla Wielkiej Brytanii na UCI Track World Cup w Berlinie

Spisu treści:

Kobiety lśnią w Pościgu Drużynowym, Omnium i Madison

Wielka Brytania zajęła drugie miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Świata UCI Track w Berlinie. Złote medale w Drużynowym Biegu na Dochodzenie kobiet, Omnium i Madison – a także srebrne w Madison mężczyzn – oznaczały, że był to udany weekend w trzeciej rundzie turnieju.

Kwartet Katie Archibald, Emily Kay, Laury Kenny i Emily Nelson rozpoczął się w piątek bardzo sprawnie, pokonując rundy otwarcia, zanim zmierzy się z Australią w pojedynku o złoty medal.

To było bardzo wyrównane, z nieco ponad dwiema dziesiątymi dzielącymi te dwie części, ale Wielka Brytania przypieczętowała zwycięstwo z czasem 4:16,153.

Brytyjczycy, dowodzeni przez Eda Clancy'ego, mieli gorsze chwile, zostając znokautowani przez Australię w swojej pierwszej rundzie pojedynku.

Kolejne rozczarowanie przyszło w sobotę, gdy Jason Kenny został znokautowany na początku męskiego Keirin.

To nie potrwa długo, ponieważ Mark Stewart i Ollie Wood zdobędą srebro w męskiej Madison później. Duet zdobył jedyny medal mężczyzn tego spotkania, za Danią.

Tymczasem Archibald dominował w Omnium kobiet, wygrywając pierwsze trzy imprezy i pokonując kraksę w wyścigu punktowym, zdobywając złoto 14 punktów nad srebrną medalistką, Włoszką Letizią Paternoster.

Niedziela przyniosła kolejne złoto dla Wielkiej Brytanii, gdy Kenny i Nelson zdobyli swoje drugie złoto w wydarzeniu w damskiej Madison.

Kenny był późnym następcą Archibalda, który wycofał się po swoim wypadku w Omnium. Duet podszedł blisko, zdobywając podwójne punkty na ostatnim okrążeniu, aby ukończyć z 37 punktami, dziewięć przewagi nad srebrnym medalistą Duńczyków.