Ponad 1000 zawodników mierzy się z okropną pogodą podczas 25-godzinnego wyścigu Red Bull Timelaps

Spisu treści:

Vitus Pro Cycling wygrywa ogólną nagrodę, ponieważ ulewny deszcz i wiatr zmuszają rowerzystów do wybicia się z nóg

Ponad 1000 kolarzy pokonało testy pogodowe i 25 godzin ścigania, aby ukończyć najdłuższy wyścig kolarski na świecie, Red Bull Timelaps.

Brytyjska drużyna kontynentalna Vitus Pro Cycling zdobyła wyróżnienie w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Bianchi Dama odebrała nagrodę kobiet jako mieszanka zespołów i jeźdźców solo, walcząca z ulewnym deszczem i wiatrem na torze o długości 6,7 km w Windsor Great Park.

Clapham Chasers zdobyli mieszaną nagrodę, podczas gdy George Kirkpatrick i Tamala McGee byli pod wrażeniem wygrania inauguracyjnych konkursów solowych.

Ogólny zwycięzca Vitus Pro Cycling – składający się z profesjonalnych kolarzy Chrisa McGlincheya, Mikeya Mottrama, Frederika Scheske i Timony'ego Torrie – zdobyli zaszczyt w klasyfikacji generalnej pokonując 148 okrążeń i dystans 894 km, o osiem okrążeń więcej niż najbliżsi rywale Paria RT, pomimo silnych wiatrów i ulewnych deszczów, które w dużej części rozbijały wyścig.

Pomimo Pavla Sivakova, zawodnika Team Ineos WorldTour, zespół „Ineos 3” był w stanie zająć tylko szóste miejsce tego dnia, mimo że ich rosyjski zawodowiec pokonał osiem okrążeń mniejszej 4,5-kilometrowej pętli podczas wyścigu o drugiej nad ranem.

W wyścigu kobiet Bianchi Dima pokonała InternationElles i Specialized UK odpowiednio na drugie i trzecie miejsce, pokonując w tym czasie 126 okrążeń i 768 km.

Rozmawiając po wyścigu, Vitus's Mottram skomentował, że wyścig okazał się znacznie trudniejszy, niż początkowo sądził.

'Byłem zaskoczony, jak ciężki był wyścig. Zaczęliśmy wszystko od 60-90 minutowych przejazdów, ale potem, od wczesnej niedzieli, zaczęliśmy robić dwugodzinne zmiany tylko dlatego, że wszyscy chcieli odbyć ostatni bieg i się ogrzać – powiedział Mottram.

'Red Bull Timelaps jest z pewnością większym wyzwaniem, niż się spodziewasz, ale zdecydowanie warto.

Najbardziej imponujące wyniki w wyścigu przyniosły jednak wyniki Kirkpatricka i McGee, którzy zdobyli nagrodę solową dla mężczyzn i kobiet.

McGee ukończyła pełne 79 okrążeń w wyścigu kobiet, podczas gdy Kirkpatrick pokonał 101 okrążeń dzięki ryzykownej decyzji, by nie spać przez całe wydarzenie.

'Oczywiście, że to piekielnie długi czas, aby być w siodle. Miałem tu brata i kuzyna i po prostu nie byłoby to możliwe bez ich wsparcia. Zawsze trzymali mnie zatankowanym jedzeniem i napełniali butelki.