Dzisiejszy etap Tour de France skrócił się ze 130 km do zaledwie 59 km z powodu „trudnej pogody”

Spisu treści:

Bernal prawie wygrał Tour de France 2019 po tym, jak ostatnie dwa etapy zostały skrócone z powodu ekstremalnych warunków pogodowych. Zdjęcie: Śnieg na scenie 19

20. etap, ostatni dzień wyścigowy Tour de France 2019, został skrócony ze 130 km do zaledwie 59 km ze względu na to, co organizator wyścigu określił jako „trudne warunki pogodowe”.

Po opuszczeniu Albertville trasa miała prowadzić w górę Cormet de Roseland kategorii 1, a następnie Cote de Longefoy kategorii 2, a następnie wjechać na 33-kilometrowy podjazd Hors Categorie do stacji narciarskiej w Val Thorens.

Zamiast tego, organizator wyjaśnił, że „ze względu na trudne warunki pogodowe spodziewane na etapie 20 i zauważone osuwiska, trasa została zmodyfikowana”.

Oznacza to teraz, że po starcie w Albertville, wyścig będzie kierował się autostradą N90 bezpośrednio do Moutiers, gdzie peleton wróci na planowaną trasę na rondzie N90-D915 36 km od mety na szczycie.

Etap rozpocznie się w Albertville o 14:30 CEST (13:30 BST) i pokonuje łączny dystans 59 km. Nagroda KOM na mecie w Val Thorens pozostaje, więc można zobaczyć zawodników w tych zawodach, takich jak Romain Bardet (AG2R La Mondiale), walczących o etap.

Skrócenie 20. etapu powinno być również ukoronowaniem Egana Bernala (Team Ineos), który prowadzi wyścig po pokonaniu szczytu Col d'Iseran jako pierwszy na etapie 19 - który został później ogłoszony jako linia mety po odwołaniu etapu.

Zmieniony profil etapu 20

Obraz
Obraz

W wyniku zmiany na dzisiejszym etapie, grupy takie jak InternationElles i ci, którzy jechali w ostatnią niedzielę Etape du Tour, pokonają o wiele bardziej wyczerpujące trasy etapowe niż zawodowcy.

Chociaż Val Thorens jest najtrudniejszym podjazdem z całej trójki na oryginalnej trasie, nagromadzone zmęczenie i okazje do ataku w wyniku kombinacji podjazdów sprawiłyby, że wyścig byłby znacznie bardziej rozrywkowy. Na to oczywiście nie można pomóc i jest poza niczyją kontrolą.