Tom Pidcock zdobywa dziewiczy tytuł elity narodowej w kolarstwie przełajowym w zdecydowany sposób

Spisu treści:

Pidcock dominuje w męskich tytułach, gdy Brammeier odbiera koszulkę damską

Tom Pidcock zdominował w weekend Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w kolarstwie przełajowym, zdobywając nie tylko tytuł Under 23, ale także dziewiczą koszulkę Elite. W kategorii kobiet Nikki Brammier (Mudiiita) okazała się silniejsza, zdobywając w najbliższą niedzielę swój czwarty krajowy tytuł seniorów w Kent Cyclopark.

Pidcock, ścigający się dla swojego samozwańczego TP Racing, okazał się klasą odrębną w wyścigu mężczyzn, obejmując prowadzenie z drugiego okrążenia, zanim ostatecznie wygrał solo, o całą minutę przed zdobywcą drugiego miejsca Benem Turnerem (Corendon Circus).

Trzecia spadła do Thomasa Meina (Tarteletto-Isorex), ponieważ Ian Field nie stanął na podium po raz pierwszy od 2011 roku.

Takie było tempo Pidcocka przez całą godzinę ścigania, tylko 12 kolarzom udało się ukończyć. Daleko przed swoimi konkurentami, Pidcock przekroczył linię mety w pozycji supermana, zanim powiedział British Cycling, że jest teraz w pełni skoncentrowany na zdobyciu tytułu mistrza świata do lat 23.

„Mistrzostwa krajowe są zawsze jednym z celów mojego sezonu i miło jest wiedzieć, że mam elitarną koszulkę do noszenia w każdym wyścigu, który wystartuję” – powiedział Pidcock.

'Mistrzostwa świata (2-3 lutego) i dwa puchary świata w ciągu najbliższych dwóch weekendów są teraz głównymi celami.'

Wydarzenie kobiet wcześniej tego dnia było wyścigiem dwóch koni pomiędzy ostatecznym zwycięzcą Brammeierem i poniżej 23 lat Anną Kay, dopóki ta ostatnia nie doznała awarii mechanicznej na przedostatnim okrążeniu, co umożliwiło Brammeierowi czysty dojazd do zwycięstwa. Kayowi udało się utrzymać drugie miejsce i zapewnić sobie tytuł do lat 23 przed obrończynią elitarnej mistrzyni Helen Wyman.

'Jestem bardzo szczęśliwy – naprawdę tego chciałem. W zeszłym roku przegrałem z Helen po naprawdę dobrym wyścigu, a dziś była to naprawdę ciężka walka z Anną” – powiedział Brammeier British Cycling.

'Atakowałem, gdy dostała mechanikę, więc to było dla niej bzdury, ale dzisiaj była tak silna – dobrze jest zobaczyć, jak wygląda przyszłość.'

Wcześniej tego dnia mistrz świata Ben Tulett odniósł imponujące zwycięstwo w kategorii juniorów nad zwycięzcą juniorów Paris-Roubaix Lewisem Askeyem, podczas gdy Harriet Harnden obroniła tytuł juniorek.

W sobotę znajome nazwisko zdobyło tytuł kobiet do lat 16, gdy Zoe Backstedt, córka zwycięzcy Paris-Roubaix Magnusa, wygrała.