Tom Pidcock rozbija Tour de l'Avenir, równoważąc nadzieje na Mistrzostwa Świata

Spisu treści:

Kierowca rozbił się na ostatnim kilometrze Etapu 6 w wyścigu do lat 23

Nadzieje Toma Pidcocka na Mistrzostwa Świata w Yorkshire mogą się równoważyć po tym, jak został przyjęty do szpitala po przykrym wypadku na ostatnim kilometrze Etapu 6 Tour de l'Avenir.

20-latek znalazł się w czołowej grupie 15 kolarzy na etapie kończącym się w Privas, zanim rozbił się i zranił na ostatnich metrach etapu. Szwajcar Stefan Bissegger wygrał etap.

Kierowca Team Wiggins-Le Col reprezentujący drużynę narodową Wielkiej Brytanii został natychmiast przewieziony do lokalnego szpitala, chociaż jego obrażenia nie zostały jeszcze potwierdzone.

Pidcock jechał dobrze w wyścigu U23, rozpoczynając 6. etap na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej tylko 1 minuta 7 sekund straty do lidera wyścigu Simona Gugliemiego z Francji z trzema pozostałymi etapami w górach.

Był również liderem w konkursie na punkty zielonej koszulki, kończąc w pierwszej piątce na czterech z pięciu początkowych etapów.

Chociaż nie ma żadnych szczegółów na temat tego, jak ciężko Pidcock jest kontuzjowany, natychmiastowe obawy skupią się wokół tego, czy Yorkshireman wyzdrowieje na czas przed domowymi Mistrzostwami Świata za miesiąc.

Pidcock jest jednym z faworytów do zwycięstwa w wyścigach szosowych i czasowych w Harrogate pod koniec września, dodając do swojej kolekcji tęczowej koszulki, która obejmuje mistrzostwa juniorów w jeździe na czas i wiele tytułów w kolarstwie przełajowym.

To jest rozwijająca się historia i będzie aktualizowana, gdy dostępnych będzie więcej informacji