Mistrzostwa Świata: Tom Pidcock wygrywa jazdę na czas juniorów

Spisu treści:

Dodane do swoich tytułów w przełajach, Tom Pidcock jest teraz mistrzem świata juniorów TT

Tom Pidcock wygrał jazdę na czas juniorów na Mistrzostwach Świata UCI po niesamowicie szybkiej jeździe po torze w Bergen w Norwegii.

Brytyjczyk wygrał wyścig na 21,1 km w czasie 28:02.15, spychając Antonio Puppio (ITA) na drugie miejsce o 12 sekund. Filip Maciejuk (POL) stanął na podium.

Pidcock był już aktualnym mistrzem świata, Europy i Wielkiej Brytanii w kolarstwie przełajowym oraz mistrzem brytyjskiego National Criterium. Wiosną wygrał także Junior Paris-Roubaix.

18-latek ma zadebiutować zawodowo w kolarstwie przełajowym w przyszłym miesiącu z Telenet-Fidea Lions i podobno będzie szukał szosowej drużyny Continental na przyszły sezon.

Pidcock wystartuje w piątek w wyścigu ulicznym jako faworyt i niewielu postawi przeciwko niemu, żeby zabrał do domu kolejną koszulkę.

Trasa toczenia najprawdopodobniej zakończy się sprintem grupowym, być może ze zredukowanej grupy, ale parkoury w stylu klasycznym wykorzystają mocne strony Pidcocka.