Giglia, Cox i Cundy zdobywają złoto na torowych mistrzostwach świata w para-kolarstwie

Spisu treści:

Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy zdobyli złote medale w dniu otwarcia Parakolarskich Mistrzostw Świata na torze

Drużyna z Wielkiej Brytanii wyszła wczoraj na zwycięski start w parakolarskich mistrzostwach świata na torze we Włoszech, gdzie Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy zdobyli złote medale.

Giglia, po rekordowej jeździe w pościgu indywidualnym C3 rano, wzięła udział w finale z Niemką Denise Schindler, pokonując ją o ponad sześć sekund (choć nie dorównując jej własnemu rekordowi), aby ją zdobyć. pierwsza tęczowa koszulka. „Myślę, że jestem bardzo zachwycony” – powiedział 30-latek, który przyszedł na jazdę na spadochronie dopiero po udarze w 2013 roku.„Nie wydaje mi się, żeby jeszcze całkiem zapadł.

'To pierwsze wydarzenie, a mam jeszcze kilka wydarzeń do zrobienia, więc staram się skupić na każdym z nich, gdy się pojawią. Potem prawdopodobnie będę miał dużo czasu, aby się nad tym zastanowić – co zrobiłem dobrze i nad czym muszę popracować, aby następnym razem stać się jeszcze szybszym.”

Obraz
Obraz

Kadeena Cox, która wczoraj została przeklasyfikowana z kategorii C2 do kategorii C4 - co skutecznie zmierzyła ją z mniej niepełnosprawnymi kolarzami - mimo wszystko pobiła rekord świata w jeździe na czas na 500 m z czasem 37,456. Zwycięstwo stawia ją w wyjątkowej sytuacji, dzięki której została mistrzynią świata w dwóch różnych dyscyplinach sportowych po zwycięstwie w zawodach T37 na 100 m na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce.

„Pod koniec dnia mogę tylko przejechać dwa okrążenia i tak właśnie zrobiłam” – powiedziała. – Dzięki temu wygrałem. Po to tu przyjechałem, więc nie mogę narzekać”.

Jody Cundy, który jechał w jeździe na czas na kilometr mężczyzn, zdobył ostatni złoty medal dnia z czasem 1:04:654. „Jestem bardzo zadowolony z czasu, który spędziłem, co daje nam dobrą formę przed Rio. Mam jeszcze dużo ciężkiej pracy do wykonania, ale naprawdę nie mogę się doczekać kolejnej części procesu.”

Obraz
Obraz

Sarah Storey i Crystal Lane zajęły odpowiednio srebro i brąz w jeździe na czas C5 na 500 m kobiet, podczas gdy Jon Allan Butterworth dołożył do mety srebrny medal w jeździe na czas C5 na kilometr mężczyzn.

Megan Giglia będzie dziś szukać swojej drugiej tęczowej koszulki, gdy weźmie udział w próbie czasowej C3 na 500m.