Team Ineos potwierdza zmieniony skład Tour de France po wypadku Froome’a

Spisu treści:

Geraint Thomas rozpocznie wyścig jako broniący tytułu mistrz i (wspólny) lider Team Ineos, ale sytuacja może się zmienić na drodze

Po przerażającej katastrofie Chrisa Froome'a podczas Criterium du Dauphine, w której trafił do szpitala z kilkoma złamanymi kośćmi, wykluczając go z zawodów na co najmniej sześć miesięcy, Team Ineos potwierdziło ośmiu zawodników, których wyśle na Tour de Francja.

Froome poszedłby do wyścigu nie jako broniący tytułu mistrza, ale prawdopodobnie nadal jako lider zespołu, goniąc za rekordem równym piątemu tytułowi w Tourze. Team Ineos nadal uczestniczy w wyścigu z broniącym tytułu mistrzem, oczywiście w postaci Geraint Thomas.

Walijczyk pokonał Froome'a na trzecim miejscu, za rywalem Tomem Dumoulinem, w zeszłorocznym wyścigu i rozpocznie Tour de France 2019 jako lider swojego zespołu. Chociaż współlider z Eganem Bernalem.

Młody Kolumbijczyk wygrał już w tym sezonie Paryż-Nicea i Tour de Suisse i może być bezkonkurencyjny – nawet dla broniącego tytułu mistrza – w wysokich górach.

Tym dwóm potencjalnym zwycięzcom w klasyfikacji generalnej pomogą Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Wout Poels, Luke Rowe, Dylan van Baarle i Gianni Moscon – który został zdyskwalifikowany z Tour de France 2018 po tym, jak został uderzony inny zawodnik na początku 15.etapu.

Próbując powstrzymać procesję Team Ineos wokół Francji do kolejnego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, nudząc nas wszystkich w tym procesie, będą zawodnicy tacy jak Jakob Fuglsang (Astana), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Romain Bardet (AG2R- La Mondiale, Nairo Quintana (Movistar) i Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Każdy z tych kolarzy może potencjalnie wygrać Tour, ale każdy ma słabość – czy to wsparcie zespołu, wewnętrzny rywal zespołowy, jazda na czas, czy nastawienie – która może spowodować, że potykają się i tracą mnóstwo czasu sposób.

Tour de France 2019 rozpocznie się w sobotę 6 lipca w Brukseli w Belgii.