Joaquim „Purito” Rodríguez jeździ na rowerze górskim Cape Epic

Spisu treści:

Były zawodnik biorący udział w wyścigu w barwach Bahrain-Merida

Joaquim Rodriguez obecnie jeździ na legendarnym wyścigu rowerów górskich Cape Epic w barwach swojego pracodawcy, profesjonalnego zespołu Bahrain-Merida.

Rodriguez, który przez miesiące zeszłego roku był przedmiotem wielu spekulacji, kiedy decydował, czy kontynuować karierę jako kolarz, ostatecznie dołączył do Bahrain-Merida z Katushy, a obecnie pracuje w zespole jako członek personel techniczny i mentorski. Podczas swojej kariery jeździeckiej zdobył pięć podium w Grand Tourach i wygrał zarówno La Fleche Wallonne, jak i Il Lombardia.

Wyścig jest parą wyścigów kolarstwa górskiego, odbywającym się od 19 do 26 marca w RPA, a Rodriguez jest partnerem innego Hiszpana Jose Hermidy, który zdobył srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku za kolarstwo górskie.

„Miałem fantastyczny start w pracy z Bahrain Merida Pro Cycling Team i nie mogę się doczekać udziału w jednej z największych imprez MTB na świecie” – powiedział Rodriguez przed startem. „Jestem bardzo zmotywowany i doceniam możliwość współpracy i uczenia się od José, jednego z najlepszych kolarzy górskich na świecie. Naszym celem jest występ na jak najwyższym poziomie, a nasza niedawna forma fizyczna powinna stawiać nas w bardzo konkurencyjnej pozycji. Ale przede wszystkim chcemy się dobrze bawić i cieszyć się tą nową przygodą.”

Para zajęła 45. miejsce w prologu, tracąc do zwycięzców prawie 15 minut, ale po pierwszym etapie – 101-kilometrowym wysiłku z 2300 m przewyższenia – przesunęła się na 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.