Męskie drużyny Wielkiej Brytanii ogłoszone na Mistrzostwa Świata

Spisu treści:

Tom Pidcock otrzyma powołanie na wyścig w Imoli we wrześniu

British Cycling ogłosiło, że kolarze zostaną wybrani do ścigania się na Mistrzostwach Świata w Imoli we Włoszech. Mistrzostwa odbędą się od 24 do 27 września, a 21-letni Tom Pidcock ogłosił, że został wybrany do wyścigu drogowego obok Jamesa Knoxa, Jamesa Shawa, Hugh Carthy, Luke’a Rowe’a i Matta Holmesa.

W próbie czasowej Wielką Brytanię będą reprezentować Geraint Thomas i Alex Dowsett.

Pierwotnie zaplanowany do odbycia się w Szwajcarii, zmiany w zasadach odnoszących się do masowych zgromadzeń tam wymusiły przeniesienie wyścigów w krótkim czasie. Odbędą się teraz w tych samych terminach, ale na torze wyścigowym Imola we Włoszech i wokół niego.

Wraz z przeniesieniem Mistrzostw Świata, UCI zdecydowało się wyciąć z harmonogramu wszystkie zawody juniorów i poniżej 23 roku życia, pozostawiając je do udziału w przyszłym roku.

W zeszłym roku Pidcock zajął mocne trzecie miejsce w wyścigu mężczyzn do lat 23 w Yorkshire. Jednak w tym roku awansował do wyścigu w kategorii Elite.

Pagórkowata trasa Imola powinna być odpowiednia dla młodego mistrza przełajowego – tutaj możesz sprawdzić zmienione trasy wyścigów Mistrzostw Świata.

Zespół szosowy kobiet składający się z Lizzy Banks, Alice Barnes, Hannah Barnes, Lizzie Deignan, Anny Henderson, Anny Shackley, wraz z dwoma zgłoszeniami na czas Lizzy Banks i Alice Barnes, został ogłoszony na początku tego miesiąca.