Tom Pidcock wygrywa tytuł Baby Giro d'Italia po dominującym występie

Spisu treści:

Yorkshireman zostaje pierwszym brytyjskim kolarzem, który odniósł zwycięstwo w prestiżowym wyścigu do lat 23

Tom Pidcock został mistrzem „Baby Giro d'Italia” 2020 po dominującym występie w ostatnich dwóch dniach w wysokich górach.

21-latek zapewnił sobie zwycięstwo w prestiżowym wyścigu etapowym do lat 23, wygrywając kolejno na 7 i 8 etapie. Zakończył się imponujący tydzień wyścigów, w którym Pidcock wygrał również etap 4.

Yorkshireman po raz pierwszy objął prowadzenie w wyścigu dzięki temu zwycięstwu, od Bonferraro di Sorga po Bolca. Pidcock pokonał najbliższego rywala Kevina Colleoni o 22 sekundy po samotnym podjeździe na ostatnim podjeździe, uzyskując przewagę 58 sekund.

Pidcock następnie powiększył swoją przewagę w wyścigu do 1:28 na finiszu na szczycie Etapu 7, po raz kolejny pokonując Colleoni, tym razem o 26 sekund.

Przechodząc do ostatniego dnia wyścigów, 107-kilometrowego etapu wokół Aprica, który zawierał podjazd Mortirolo, Pidcock musiał tylko bronić koszulki lidera.

Jednakże wysokie tempo sprawiło, że przód wyścigu zmniejszył się do zaledwie siedmiu kolarzy na 70 km przed metą. W końcu Pidcock i Colleoni uciekli z ograniczonej grupy, choć Włoch walczył.

Na ostatnich 30 km Pidcock dogonił Henri Vandenabeele z zespołu Lotto Soudal U23, gdy para jechała razem do mety, a Pidcock pokonał Belga w sprincie.

Pidcock rozmawiał z ITV4 natychmiast po podsumowaniu ogólnego tytułu na mecie, żartując, że nawet nie rozmawiał ze swoją rodziną przed wywiadem przeprowadzonym przez Neda Boultinga i Davida Millara.

Dla zawodnika Trinty Racing zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Baby Giro d'Italia zdecydowanie łączy się z jego triumfem w wyścigu Paris-Roubaix Espoirs 2019 jako jego największe dotychczasowe zwycięstwo na drodze.

Wyścig Giro d'Italia U23 miał imponującą listę zwycięzców w ostatnich latach, w tym Aleksandra Własowa, Pavla Sivakova i Carlosa Betancura.

Pidcock będzie teraz nadal dzielić swoją uwagę na wyścigi szosowe, przełajowe i górskie. W lutym tego roku 21-latek zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym elity mężczyzn za Mathieu van der Poelem.