Chloé Dygert Owen at the 2019 Colorado Classic

Matt Trappe

• Chloé Dygert Owen wygrała w niedzielę Colorado Classic Classic 2019.
  • Były mistrz toru na świecie zdobył wszystkie cztery zwycięstwa etapowe, a także koszulki wspinaczkowe, sprinterskie i Best Young Rider.
  • Dygert Owen pokazała swoją dominację na rowerze szosowym po wyjściu z wypadku w 2018 roku na Tour of California.

Były cztery etapy w Colorado Classic 2019, kobiecej edycji wyścigu UCI 2.1, która zakończyła się w Denver w niedzielę. Chloé Dygert Owen wygrał je wszystkie.

22-latka, która jeździ w Sho-Air Twenty 20, również zapewniła sobie ogólne zwycięstwo w zdumiewająco dominującym występie, sprawdzając się jako jedna z wschodzących gwiazd amerykańskiego kolarstwa. Dygert Owen jest najbardziej znana ze swoich wyścigów torowych, ale ostatnio udowodniła, że ​​jest gotowa dostarczać duże wyniki na drodze. Ale kim ona właściwie jest?

Talent rdzennej Indianki był widoczny od najmłodszych lat. W rzadkiej grze podwójnej zdobyła tytuły juniorów świata w jeździe szosowej i czasowej w wieku 18 lat. W następnym roku pomogła USA zdobyć złoty medal w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Świata, a także srebrny medal w tym samym wydarzenie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. W rzeczywistości Stany Zjednoczone wygrały pościg drużynowy Mistrzostw przez trzy lata prosto między 2016 a 2018 rokiem - z Dygertem Owenem za każdym razem.

Mając zaledwie 22 lata, Chloé Dygert Owen stał się jednym z najbardziej obiecujących amerykańskich jeźdźców na torze i drodze.

Matt Trappe

W marcu 2018 roku Dygert Owen zdobyła swój drugi tytuł światowy w indywidualnym pościgu. Wydarzenie wymaga skrupulatnego wysiłku 3K i perfekcyjnie dobranej pozycji aerodynamicznej. Najlepsi jeźdźcy pościgowi mają laserowe skupienie i rzadką zdolność cierpienia, nawet wśród elitarnych rowerzystów. Dygert Owen nie tylko zdobyła tytuł mistrza świata, ale także ustanowił nowy rekord świata 3: 20.060.

Sukces podążał za sukcesem do maja 2018 r. Podczas Tour of California. Gdy boisko zbliżało się do końca etapu otwarcia w Elk Grove, Dygert Owen doznał ciężkiej awarii. Przez resztę sezonu zmagała się z objawami wynikającymi z kontuzji głowy i musiała przestać się ścigać. Późniejszy uraz kolana skomplikował jej powrót. Planowała rywalizować w US Road Nationals i Road Worlds w Austrii, ale oba zostały usunięte z jej harmonogramu.

Dygert Owen miała wyjątkowy sezon w drodze po katastrofie w 2018 roku.

Matt Trappe

Następnie, po solidnej zimie treningu, Dygert Owen zaczęła pokazywać swoją siłę na drodze w tym sezonie. Wygrała w klasyfikacji generalnej podczas wyścigu etapowego Chico, zawodów na początku sezonu w Kalifornii, oraz podczas wyścigu Joe Martin Stage Race, długotrwałych zawodów w Arkansas. Pokazała również, że potrafi więcej niż jeździć ciężko w mieszkaniach i na czas. Na Tour of the Gila, która słynie z trudnych etapów wspinaczkowych, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dygert Owen przyjechał na Colorado Classic jako ulubieniec torów wyścigowych w śródmieściu. Ale miała większe ambicje. Na etapie początkowym w Steamboat Springs zaatakowała podczas ostatniej wspinaczki i nikt nie mógł za nią podążać. „Obejrzałam się i zobaczyłam, że jest trochę luki”, powiedziała. „Wiedziałem, że to moja jedyna szansa”. Dygert Owen przejechał ostatnie 15 mil sam na froncie. Na mecie miała 44-sekundową przewagę nad drugim Whitney Allison i ulubioną Brodie Chapman.

Colorado Classic w tym roku stało się jedynym amerykańskim wyścigiem zarejestrowanym w UCI, w którym występowały wyłącznie kobiety.

Matt Trappe

Etap otwarcia ustalił wzór dla pozostałej części wyścigu. Na papierze etap 2 obiecał wspinaczom szansę zabłysnięcia. Chapman jechał ciężko od początku stromego grzbietu przedświtu, ale Dygert Owen okazał się niemożliwy do wstrząsu. Dwaj jeźdźcy razem przekroczyli szczyt i wkrótce Dygert Owen wyruszył sam. Przekroczyła linię 28 sekund przed Chapmanem, zwiększając ogólną przewagę do 1:22 z dwoma obwodami śródmieścia jeszcze przed nami.

Cztery kolejne oferty na sprytne szkolenie w tym tygodniu

Image Zegarek Suunto 9 G1 GPS clevertraining.com 399, 00 USD KUP TERAZ

Pierwotnie 500 USD

Image Zegarek Suunto 3 Fitness clevertraining.com 19, 00 USD KUP TERAZ

Pierwotnie 200 USD

Image Oakley Crossrange Okulary przeciwsłoneczne clevertraining.com 153, 62 $ KUP TERAZ

Pierwotnie 153 USD

Image Kamera GoPro HERO7 Action clevertraining.com 329, 99 USD KUP TERAZ

Pierwotnie 400 USD

Dygert Owen nie zdecydowała się na etap 3, później opisując swój zwycięski ruch jako „decyzję w locie”. Obwód wokół centrum Złotego obejmował strome wzniesienie, a zawodnicy wielokrotnie atakowali boisko. Dygert Owen pojechał tuż przed rozpoczęciem ostatniego okrążenia. Obejrzała się, zobaczyła, że ​​ma przerwę i rzuciła się na nią do mety, pokonując zaledwie pięć sekund przed kolegą z drużyny Jennifer Valente, również utalentowaną koleżanką na torze.

„Nikt nie powinien dać Chloé cala, bo ona będzie kontynuowała”, powiedział Valente.

Ostatni etap w Denver pokazał sprinterów, rozwijających się na szybkim, płaskim torze. Chociaż w wyścigu widziałem nieprzerwane ataki na ośmiu okrążeniach, pole pozostało razem. Z jednym wyjściem, Janelle Cole ruszyła z przodu, starając się o zwycięstwo etapowe. Dygert Owen poszedł z nią.

Dygert Owen wygrał cztery osobne koszulki w Colorado Classic.

Matt Trappe

A potem, mając trzy mile do przejścia, Dygert Owen pojechał samotnie drogą. Kolejny etap, kolejne zwycięstwo solo. Cole zajął drugie miejsce, a Emma White zajęła trzecie miejsce. Dygert Owen wygrał także klasyfikację generalną i zabrał do domu trzy dodatkowe koszulki: Królowa Gór, Lider Sprint i Najlepszy Młody Jeździec. Chapman zajął drugie miejsce, a Omer Shapira trzeci.

powiązane historie Cycling: 73rd Tour of Spain 2018 / Stage 19 Jak oglądać Vuelta a España 2019 6th Tour de France Saitama Criterium 2018 - Media Day Marcel Kittel odchodzi z Pro Cycling

„Nie spodziewałem się tego” - powiedział Dygert Owen. „Chciałem tylko, aby ten wyścig był naprawdę dobrym blokiem treningowym do Mistrzostw Świata.”